Aktuality

 

RAFAEL INSTITUT z.s. připravil nový dvouletý kurz skupinové práce pro pracovníky v pomáhajících profesích. Kurz bude probíhat formou sdílení, podpory a supervize. Vedoucím kurzu bude Věra Roubalová Kostlánová, koterapeutem Josef Novotný. Deadline pro poslání přihlášek posouváme do 30. 9. 2021. Více informací zde.

COVID, VÁLKY, MATRIX VOJÁKA, STRACH PO ŠOA, ODOLNOST, HLEDÁNÍ MÍRU - JAK TOMU VŠEMU POROZUMĚT? Rádi bychom Vás pozvali na online přednášku s diskuzí, kterou pořádá Spolek IRENE, ČAP a #delamcomuzu tuto sobotu 12/6/2021 od 19:00. Bližší informace a registrace zde.

Srdečně Vás zveme na nový komunitní pořad pro Druhou generaci, který pořádá Nadační fond obětem holocaustu. Hosté a moderátoři tohoto pořadu budou psychoterapeutka Věra Roubalová a publicista Petr Brod.

Jiřka Šiklová, byla všude a prakticky pomáhala, kde se dalo. Byla přímá, pravdivá, měla ostrý jazyk i rychlý vtip, byla chytrá a vzdělaná. Za život toho hodně stihla. Vážila si své rodiny. To co udělala v disentu a o čem moc nemluvila, toho bylo opravdu hodně. Pomáhala s dovozem literatury, informovala Hlas Ameriky, účastnila se mnohých...

Srdečně Vás zveme k dalšímu pokračování zážitkové diskusní skupiny, které se uskuteční 10. května 2021 od 17.30. Rafael Institut tímto navazuje na mnoho svých projektů zaměřených na problematiku rodin i jednotlivců po holocaustu až do současnosti, kterými se již dlouhá léta zabývá. Více informací zde.

Dne 3. dubna odešla Hana Junová. Naše cenná, moudrá, laskavá, pracovitá, obětavá kolegyně a kamarádka. Byla nedílnou součástí Rafael Institutu. Bude nám moc chybět. Vzpomínku Věry Roubalové a Marka Preisse si můžete přečíst zde. Hlubokou soustrast rodině.

Milí přátelé, rádi bychom Vás přizvali k dalšímu cyklu pravidelných setkání diskusní zážitkové skupiny. Hostem prvního setkání, které se uskuteční v pondělí 22. března 2021 od 17 hodin, bude psychoterapeutka a spisovatelka ANNA FODOROVÁ.

RAFAEL INSTITUT z.s. připravil nový dvouletý kurz skupinové práce pro pracovníky v pomáhajících profesích. Kurz bude probíhat formou sdílení, podpory a supervize. Vedoucím kurzu bude Věra Roubalová Kostlánová, koterapeutem Josef Novotný. Deadline pro poslání přihlášek je 30. 9. 2021. Více informací zde.

Rádi bychom vás upozornili na únorové číslo časopisu Vesmír, které je věnováno stresu. Najdete tam velmi zajímavé články, které se věnují nejen stresu, ale také traumatu a jeho přenosu - např. "Mechanismy transgeneračního přenosu", "Epigenetický přenos traumatu", "Práce se stresem" a další. Více na https://vesmir.cz/cz/. Článek prezidenta Rafael...

Vzhledem k tomu, že konec pandemie je v nedohlednu, rozhodli jsme se obnovit nedělní přednášky, které pořádáme ve spolupráci se spolkem IRENE, jediným možným způsobem - přenosem ve virtuálním prostoru. První virtuální přednáška se uskuteční již 14. února 2021 od 18.00. Hostem bude Terezie Dubinová, která nám představí svoji knihu "Jak napravovat...