Aktuality

 

Dne 3. dubna odešla Hana Junová. Naše cenná, moudrá, laskavá, pracovitá, obětavá kolegyně a kamarádka. Byla nedílnou součástí Rafael Institutu. Bude nám moc chybět. Vzpomínku Věry Roubalové a Marka Preisse si můžete přečíst zde. Hlubokou soustrast rodině.

Milí přátelé, rádi bychom Vás přizvali k dalšímu cyklu pravidelných setkání diskusní zážitkové skupiny. Hostem prvního setkání, které se uskuteční v pondělí 22. března 2021 od 17 hodin, bude psychoterapeutka a spisovatelka ANNA FODOROVÁ.

RAFAEL INSTITUT z.s. připravil nový dvouletý kurz skupinové práce pro pracovníky v pomáhajících profesích. Kurz bude probíhat formou sdílení, podpory a supervize. Vedoucím kurzu bude Věra Roubalová Kostlánová, koterapeutem Josef Novotný. Deadline pro poslání přihlášek je 30. 9. 2021. Více informací zde.

Rádi bychom vás upozornili na únorové číslo časopisu Vesmír, které je věnováno stresu. Najdete tam velmi zajímavé články, které se věnují nejen stresu, ale také traumatu a jeho přenosu - např. "Mechanismy transgeneračního přenosu", "Epigenetický přenos traumatu", "Práce se stresem" a další. Více na https://vesmir.cz/cz/. Článek prezidenta Rafael...

Vzhledem k tomu, že konec pandemie je v nedohlednu, rozhodli jsme se obnovit nedělní přednášky, které pořádáme ve spolupráci se spolkem IRENE, jediným možným způsobem - přenosem ve virtuálním prostoru. První virtuální přednáška se uskuteční již 14. února 2021 od 18.00. Hostem bude Terezie Dubinová, která nám představí svoji knihu "Jak napravovat...

Rádi bychom Vás jménem Rafael Institutu pozvali na webinář psychologa Marka Preisse na téma Trauma, osobní pohoda a sociální opora - výsledky psychologické části třígenerační studie dopadů holocaustu. Webinář se koná online 8. února 2021 od 17 hodin. Účast na webináři je zdarma.

Rádi bychom Vás upozornili na novou knihu, která právě vychází v edici Irene Press. Jedná se o překlad knihy s velmi aktuálním tématem Online terapie - teorie a praxe (intervence po internetu pro jedince, skupiny, rodiny, organizace), kterou ocení nejen psychologové a psychoterapeuti, ale i mnozí další, kteří v této složité době museli přejít do...

Srdečně Vás zveme v neděli 13. září od 18 hodin na další přednášku z cyklu Kontinuálního vzdělávání. Téma přednášky Doc. PhDr. Marka Preisse, Ph.D. bude patrně mnohým z nás blízké, však přijd'te, vyslechněte, vyslovte svůj názor, svoji zkušenost.