Katarína Adamcová

Členka rady Rafael Institutu, psychiatrička, psychoterapeutka, výcviková terapeutka  

Kontakt: Katarina.Adamcova@nudz.cz

Vystudovala lékařskou fakultu na Univerzitě Komenského v Bratislavě, pracovala jako lékař v Psychiatrické nemocnici Bohnice (r. 2003-2006 lékař v předatestační přípravě) a v Psychiatrickém centru Praha (r. 2006-2015 lékař na oddělení pro léčbu úzkostných poruch a lékař na denním stacionáři). Od roku 2015 do roku 2023 pracovala jako lékař a později jako vedoucí lékař na denním stacionáři v Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech. Aktuálně pracuje v psychiatrické ambulanci.

Pracovně se věnuje zejména léčbě pacientů ze spektra úzkostných a úzkostně-depresivních poruch, farmakoterapii, skupinové a individuální psychoterapii.

Absolvovala 5-letý systematický výcvik v kognitivně-behaviorální terapii (institut Odyssea), kurz hypnózy pro psychiatry a klinické psychology v Kroměříži, teoretický výcvik v schematerapii (Institut schematerapie Praha). Věnuje se také výcviku budoucích psychoterapeutů.

Je spoluautorkou knihy Chronická únava (Praško, Adamcová, Prašková, Vyskočilová. Portál 2006) a Agorafobie a panická porucha (Praško, Vyskočilová, Adamcová, Prašková. Portál 2008).