Diskusní zážitková skupina: host KAMILA ŽENATÁ

05.11.2021

Milí přátelé, dovolte nám, abychom Vás opět přizvaly k účasti volného pokračování tematické a zážitkové skupiny, "Generace Poté". Další setkání bude po dlouhé době opět v prostorách Rafael Institutu (Jeruzalémská 7, Praha 1) dne 24. listopadu 2021 v 16.30 s malířkou a terapeutkou KAMILOU ŽENATOU. Registrace ZDE.

Rafael Institut tímto navazuje na mnoho svých projektů zaměřených na problematiku rodin i jednotlivců po holocaustu až do současnosti, kterými se již dlouhá léta zabývá.

Hosté diskusní zážitkové skupiny jsou v tomto roce osobnosti z uměleckého světa s rodovou zkušeností holokaustu. Role umění ve zvládání náročných a krizových událostí v životě je zásadní a léčivá. Společné sdílení v tomto duchu může přinést nové inspirace a podporu zvlášť v této době.

Projekt generační skupiny je financován z prostředků Nadačního fondu obětem holocaustu. Díky této podpoře je účast na skupině bezplatná.

Srdečně zveme a těšíme se na Vás.

Za Rafael Institut, Michaela Hapalová a Eliška Jírová


REGISTRACE:

Životopis: (převzaté z webu Kamila Ženatá)

Kamila Ženatá představuje na české výtvarné scéně nevšední fenomén. Jako pramínek, který pozvolna sílí v řeku, ze studentky grafického ateliéru se postupně stala malířka, z malířky multimediální umělkyně, terapeutka a autorka literárních textů. Ve své tvorbě soustavně sleduje dva hlavní směry. Jedním z nich jsou vzpomínky, sny, paměť, sítě vztahů a vlivů (oblast nevědomí) a dalších principů, které působí mimo konvenční čas a prostor. Druhým je pozorování a zaznamenávání přírodních jevů a jejich stavů. Společné pole obou zájmů tvoří chápaní světa jako hry energií, které se v nevyslovitelném koloběhu plynule transformují do příběhů a souvislostí. Helena Gaudeková

Projekty:

Horizont událostí, Ženský dvůr, 2. patro (prázdný byt, v němž zůstaly sny těch, kteří v něm žili), Čtrnáct S, Nauč se stát na jedné noze.

Publikace:

ŽENATÁ, Kamila: Obrazy ze snů - Sen jako průvodce životem. 2019

ŽENATÁ, Kamila: Obrazy v pohybu: jedenadvacet zastavení s aktivní imaginací v arteterapii. 2015

ŽENATÁ, Kamila: Obrazy z arteterapie: příběhy z druhé strany. 2015

ŽENATÁ, Kamila: Kačenka hledá lásku. 2011

ŽENATÁ, Kamila: Obrazy z nevědomí: práce v arteterapeutickém ateliéru. 2005

ŽENATÁ, Kamila: Kamila není doma. 2003