Webinář Trauma, osobní pohoda a sociální opora

15.01.2021

Rádi bychom Vás jménem Rafael Institutu pozvali na webinář psychologa Marka Preisse na téma Trauma, osobní pohoda a sociální opora - výsledky psychologické části třígenerační studie dopadů holocaustu. Webinář se koná online 8. února 2021 od 17 hodin. Účast na webináři je zdarma.

 

Trauma, osobní pohoda a sociální opora - výsledky psychologické části třígenerační studie dopadů holocaustu

Termín: 8. února 2021 od 17 hodin

Přednášející: doc. PhDr. Marek Preiss, PhD., klinický psycholog, pracuje v Národní ústavu duševního zdraví (NÚDZ) a na University of New York in Prague (UNYP). Publikuje na téma aplikace neuropsychologických metod v psychiatrii (např. monografie Klinická neuropsychologie, Neuropsychologie v psychiatrii, Neuropsychologie v neurologii), diagnostiky poruch osobnosti a posttraumatických stressových poruch (např. editor a spoluautor knihy Transgenerační přenos traumatu).

Moderuje: PhDr. Michaeala Hapalová, klinická psycholožka a jungiánská psychoanalytička, členka Rady Rafael institutu

Anotace: Přednáška shrnuje výsledky psychologické části výzkumné studie (Projekt CEITEC podpořený Agenturou pro zdravotnický výzkum České republiky s názvem "Neurobiological Markers of Stress/Resilience Response in Long-Term Life threatening Situation, A Three Generation study of Holocaust Survivors and Their Offspring"). Zaměřuje se na kontrast mezi traumatem a posttraumatickým růstem, změnami v osobní pohodě (well-being) a subjektivně vnímané sociální opoře. Prezentuje výsledky od 3 souborů - generace přeživších (71-95 let), druhé (30-73 let) a třetí generace (15-48 let).

Přihlášení (od 16:50, začátek přednášky v 17:00):

Join Zoom Meeting

https://us02web.zoom.us/...273