Uvedení knihy Transgenerační přenos - Trauma a odolnost

28.12.2023

Srdečně vás zveme na uvedení knihy Transgenerační přenos - Trauma a odolnost editorů M. Preisse a D. Vizinové. Uvedení se uskuteční 14. ledna 2024 od 18 hodin v Oddělení pro vzdělávání a kulturu ŽM Praha, Maiselova 15. Během večera vystoupí zpěvačka Luhawa ze skupiny Yellow Sisters.

Kniha je určena odborníkům i studentům, kteří se zajímají o způsoby a podoby přenosu životních zkušeností, zvláště těch traumatických, do dalších generací. Psychologické prostředky přenosu doplňuje o výklad genetických a epigenetických mechanismů. Nechybí ani poznatky o průběhu a výsledcích psychoterapie transgeneračního přenosu či znalosti o dopadech uprchlictví, válek a genocid.

Autory textu jsou (abecedně): G.Biran, E.Hamar, M.Hapalová, T.Heřmánková, D.Holub, L.Kobrle, Y.Lucká, M.Mahler, M.Preiss, M.Rabušicová, T.Rynešová, L.Scholl, C.Szaló, J.Švorcová, M.Uhmannová, D.Vizinová. Předmluvu napsala H.Klímová.

"Kniha může sloužit jako výborná učebnice. A také jako průvodce a inspirace pro toho, kdo se snaží porozumět dějům a skutkům, pro něž nakonec porozumění – neřku-li usmíření – nalézat těžko. Tím více sílí motivace, vůle získat klíč k těm dějům těžkým nevysvětlitelným." Helena Klímová, psychoterapeutka, skupinová analytička, publicistka

Vydalo nakladatelství Grada. Zakoupit lze v běžných knihkupectvích.