Transgenerační přenos traumatu a zotavení z traumatu

15.11.2023

Ukrajinská zastřešující asociace pro psychoterapii (UUP) společně s Evropskou asociací pro psychoterapii (EAP) a Českou asociací pro psychoterapii (ČAP) s potěšením ohlašují konání třetího společného symposia v pátek 17. listopadu 2023. Na symposiu vystoupí docent Marek Preiss a profesorka Emmy van Deurzen s prezentacemi určenými ukrajinským i evropským psychoterapeutům. 

"Hlavním tématem třetího symposia je transgenerační přenos traumatu a zotavení z traumatu. Jsme hrdí na to, že můžeme představit výsledky řady studií týkajících se duševního zdraví a zdrojů ukrajinských psychoterapeutů jako odborníků v čele společenských a duševních změn. Výsledky této studie představí přednášející Vladimir Pogorilyy v kontextu těch psychoterapeutů, kteří odešli z Ukrajiny, a profesorka Kira Sedykh na vzorku těch, kteří na Ukrajině zůstali. Nakonec Olena Dobrodnyak, vedoucí sekce systemické a rodinné terapie Ukrajinské zastřešující asociace pro psychoterapii, shrne celkové závěry zprávy.

Ukrajinská zastřešující asociace pro psychoterapii je vděčná za možnost vést dialog, získat podporu a rozvíjet vzájemnou spolupráci s EAP a ČAP. Srdečně zveme evropské psychoterapeuty, aby se na tomto symposiu připojili k těm ukrajinským. Pro naše ukrajinské kolegy je životně důležité, aby měli, v současné těžké situaci a v přípravách na situaci budoucí, možnost se spojit a vést dialog s kolegy z jiných evropských zemí.

Srdečně vás zveme k účasti na třetím Symposiu."

-----

Symposium se bude konat 17. listopadu 2023 na platformě "Zoom".

Symposium bude simultánně tlumočeno do ukrajinštiny, angličtiny a češtiny.

Pro psychoterapeuty a psychoterapeutky je akce zdarma. Registrace je nutná. Pouze registrovaní účastníci se budou moci na Symposium připojit.

Účastníci budou moci přednášejícím klást otázky, účastnit se diskusí v malých skupinách a diskutovat u kulatého stolu.

Účastníci symposia obdrží certifikát o účasti a prezentace i video nahrávky z akce.

Více informací naleznete na https://www.uasymposium.online/cs/events/third-symposium.