Diskusní zážitková skupina: host PAVEL ŠTINGL

04.10.2021

Dobrý den,

dovolte nám, abychom Vás opět přizvaly k účasti na volném pokračování tematické a zážitkové skupiny, "Generace Poté". Třetí setkání už budeme mít příležitost osobně zažít s dalším hostem Pavlem Štinglem v charismatickém místě paměti Památník ticha - Nádraží Bubny (Bubenská 1, Praha 7) v neděli 17. října od 16.30.

Rafael Institut tímto navazuje na mnoho svých projektů zaměřených na problematiku rodin i jednotlivců po holocaustu až do současnosti, kterými se již dlouhá léta zabývá.

Hosté diskusní zážitkové skupiny jsou osobnosti z uměleckého světa s rodovou zkušeností holokaustu. Role umění ve zvládání náročných a krizových událostí v životě je zásadní a léčivá. Společné sdílení v tomto duchu může přinést nové inspirace a podporu zvlášť v této době.

Projekt generační skupiny je financován z prostředků Nadačního fondu obětem holocaustu. Díky této podpoře je účast na skupině bezplatná.

PAVEL ŠTINGL

dokumentarista, režisér, producent a vysokoškolský pedagog. Vystudoval katedru dokumentární tvorby pražské FAMU a vytvořil více než sto dokumentárních filmů například o politických konfliktech nebo holokaustu, založených na osobních příbězích. Založil filmový klub K2 a za účelem natáčení procestoval Rumunsko, Albánii, Náhorní Karabach, Čínu, Jižní Afriku, Izrael a mnoho dalších zemí. V současné době je ředitelem Památníku Šoa Praha, o.p.s., a projektu Památník ticha v Bubnech v Praze 7 a předsedou správní rady Institutu Terezínské iniciativy.


REGISTRACE