Aktuality

 

dovolte nám, abychom Vás přizvaly k účasti na posledním setkání generační tematické a zážitkové skupiny s aktuálním tématem současné doby "O potřebě rituálu" s Helenou Klímovou a Michaelou Hapalovou v neděli 28. 11. 2021 v 15.00, které se uskuteční online (odkaz obdržíte před setkáním). Registrace ZDE:

Milí přátelé, dovolte nám, abychom Vás opět přizvaly k účasti volného pokračování tematické a zážitkové skupiny, "Generace Poté". Další setkání bude po dlouhé době opět v prostorách Rafael Institutu (Jeruzalémská 7, Praha 1) dne 24. listopadu 2021 v 16.30 s malířkou a terapeutkou KAMILOU ŽENATOU. Registrace ZDE.

V rámci Kontinuálního vzdělávání Vás společně se spolkem IRENE zveme na další pravidelný diskuzní podvečer, tentokrát s filozofkou Annou Hogenovou. Přednáška se koná online 14. listopadu od 18 hodin. Moderuje Eva Labusová (www.evalabusova.cz). Registrace ZDE.

V rámci Komplexního vzdělávacího programu otevíráme novou výcvikovou skupinu. Skupina je již téměř naplněna, ale hledáme ještě muže. Vedoucí sebezkušenostní části bude PhDr. Martin Mahler. Zahájení je plánováno na jaro 2022.

Rádi bychom Vás pozvali na letošní PRIX IRENE spojenou s konferencí na téma LIDSKÝ ROZHOVOR S PŘEKÁŽKAMI, kterou pořádá spolek IRENE. Konference se koná v sobotu 23. října v prostorách Oddělení pro Vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze v Maiselově 15. Letošním laureátem bude Mikuláš Vymětal. Bližší informace a registraci naleznete ZDE.

dovolte nám, abychom Vás opět přizvaly k účasti na volném pokračování tematické a zážitkové skupiny, "Generace Poté". Třetí setkání už budeme mít příležitost osobně zažít s dalším hostem Pavlem Štinglem v charismatickém místě paměti Památník ticha - Nádraží Bubny (Bubenská 1, Praha 7) v neděli 17. října od 16.30.

dovolujeme si vás pozvat na další setkání v rámci pravidelných nedělních přednášek, které se konají ve spolupráci Spolku Irene s Rafael Institutem. V neděli 10. října 2021 od 18.00 bude Kateřina Gamal Richterová hovořit o své zkušenosti praktikující muslimky v české muslimské komunitě, jejíž je součástí. Přednáška se koná v Oddělení pro...

Uveřejňujeme pozvánku na zajímavou konferenci České společnosti pro psychoanalytickou psychoterapii (ČSPAP), která se koná 9. - 10. října 2021. Konference navazuje na tradici mezinárodních konferencí pořádaných dětskou sekcí ČSPAP. Tématem se stane separace - vzájemný proces odpoutání matky a dítěte. Akce je určena psychoterapeutům, psychologům,...

Rádi bychom Vás po dlouhé době opět pozvali na naši nedělní přednášku, kterou pořádá spolek Irene ve spolupráci s Rafael Institutem. Tentokráte se budeme těšit na přednášku Petra Pitharta "Co se o Mnichovu neví", která proběhne 12.9.2021 v 18.00 v prostoru Oddělení pro vzdělání a kulturu Židovského muzea v Praze, Maiselova 15.

RAFAEL INSTITUT z.s. připravil nový dvouletý kurz skupinové práce pro pracovníky v pomáhajících profesích. Kurz bude probíhat formou sdílení, podpory a supervize. Vedoucím kurzu bude Věra Roubalová Kostlánová, koterapeutem Josef Novotný. Deadline pro poslání přihlášek posouváme do 30. 9. 2021. Více informací zde.

COVID, VÁLKY, MATRIX VOJÁKA, STRACH PO ŠOA, ODOLNOST, HLEDÁNÍ MÍRU - JAK TOMU VŠEMU POROZUMĚT? Rádi bychom Vás pozvali na online přednášku s diskuzí, kterou pořádá Spolek IRENE, ČAP a #delamcomuzu tuto sobotu 12/6/2021 od 19:00. Bližší informace a registrace zde.